Wydanie nr: 3 (205) MAJ 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

Forum Liderów

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu wśród wielu swoich statutowych zadań realizuje projekt pod nazwą Liderzy Pracy Organicznej. W ramach tego projektu Kapituła Honorowego Hipolita powołana przy Towarzystwie nominuje do godności Lidera Pracy Organicznej osobistości, które w różnych dziedzinach ich działalności zawodowej i społecznej wykazywały się i wykazują ponadprzeciętnym zaangażowaniem, wysokim morale i szczególnymi osiągnięciami stanowiącymi wzór godny naśladowania. Na stronach Europejskiego Magazynu Internetowego EuroPartner będziemy popularyzować osobistości Liderów Pracy Organicznej dając im satysfakcję i ukazując ich globalnej opinii publicznej.

Oto oni:

Jan Wesołowski - samorządowiec, społecznik...

Jan Paweł Wesołowski - urodzony w Gnieźnie w dniu 21 lutego 1947 roku, jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i absolwentem studiów podyplomowych w Uniwersytecie Warszawskim. Odbył kursy menedżerskie zagranicą m.in. w Paryżu, Wiedniu. Pracę zawodowa rozpoczął w bankowości. Z biegiem czasu w swoim rodzinnym mieście zaczął działać w samorządzie. Był Kanclerzem oraz kierownikiem administracji  Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej w Gnieźnie. Kolejno pełnił funkcje radnego  Rady Miasta Gniezna, oraz  przewodniczącego Komisji i wiceprzewodniczącego Rady.

Jan Wesołowski chętnie udzielał się społecznie  między innymi w Towarzystwie Miłośników Gniezna, klubie sportowym SKS „ Start „ Gniezno”, w komitecie budowy pomnika Św. Wojciecha-Patrona Gniezna, był jednym z inicjatorów powstania „Encyklopedii Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej” która ukazała się w 2011 roku, oraz w bardzo  wielu organizacjach społecznych i samorządowych. Stał się ważną i powszechnie szanowaną Osobistością miasta Gniezna. Obecnie mimo, że jest emerytem, nadal działa czynnie wszędzie tam, gdzie jest swojemu miastu lub ludziom potrzebny.  


 


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner

wersja do druku

Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem