Wydanie nr: 4 (182) LIPIEC 2019
ISSN 1643-0883 | RPR 1392












Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza





Gmina Kleczew









Natalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w Kleczewie













JAWI





































Young Academy of Europe dla prof. Bujnickiego...

Prof. Janusz Bujnicki, kierownik Laboratorium Bioinformatyki Wydziału Biologii UAM został uhonorowany nagrodą europejskiej organizacji Young Academy of Europe (YAE). Przyznawana jest ona za wybitne osiągnięcia i wkład w obszary takie jak: wspieranie nauki, kształtowanie polityki opartej na dowodach, komunikacji naukowej. Young Academy of Europe (YAE) to ogólnoeuropejska, oddolna inicjatywa grupy uznanych, europejskich, młodych naukowców na rzecz tworzenia sieci kontaktów, wymiany naukowej oraz polityki naukowej. Nagroda pn. André Mischke Young Academy of Europe Prize for Science and Policy przyznawana jest co roku młodym badaczom w uznaniu ich wybitnych osiągnięć i wkładu w kluczowe obszary YAE, w tym wspieranie nauki, kształtowanie polityki opartej na dowodach, komunikacji naukowej.

„Jestem głęboko zaszczycony, szczęśliwy i dumny” – napisał na Facebooku prof. Janusz Bujnicki. „Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważnym dowodem, że moje wysiłki na pograniczu nauki i polityki publicznej (zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej) są znaczące, i że są uznawane na arenie międzynarodowej za ważne zarówno dla społeczeństwa, jak i społeczności naukowej” - napisał.

„Czasem słyszę od niektórych moich kolegów, że rozpraszają mnie te nieważne rzeczy i powinienem zostać w laboratorium i robić tylko badania, dzień i noc. Może to dla nich najlepszy sposób. Ale ja chciałbym zachęcić naukowców (w szczególności na początku i w połowie kariery), aby starali się uzyskać szerszą perspektywę ... aby czasami wyszli z laboratorium i sprawdzili, czy mogą wykorzystać swój naukowy wgląd na innych ważnych obszarach ludzkiej aktywności. Spróbujcie zrobić coś dla społeczeństwa. Doradztwo naukowe w zakresie kształtowania polityki jest tylko jedną z opcji, istnieje wiele wiele innych. Możecie być zaskoczeni tym, czego się nauczycie – oraz efektami!" - napisał.

Podziękował też dr hab. Annie Ajduk i Akademii Młodych Uczonych PAN (AMU PAN) za nominację do nagrody. "To była inicjatywa AMU” - podkreślił.

Janusz M. Bujnicki (ur. 1975) jest profesorem nauk biologicznych i szefem grupy badawczej w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie i na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł profesora uzyskał w 2009 roku. W swoich badaniach łączy bioinformatykę, biologię strukturalną i biologię syntetyczną. Jego osiągnięcia obejmują opracowanie metod komputerowych służących do modelowania struktur przestrzennych białek i RNA, odkrycie i scharakteryzowanie nowych enzymów biorących udział w metabolizmie RNA, oraz projektowanie i tworzenie białek o nowych właściwościach. (Źródło: Biuro prasowe UAM).  


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner


Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu najlepszy...

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wygrał tegoroczny ranking "Perspektyw" w kategorii szkół ekonomicznych. Wyprzedził tym samym między innymi warszawską Szkołę Główną Handlową, Akademię im. Leona Koźmińskiego i inne uniwersytety ekonomiczne w kraju. W porównaniu z ubiegłym rokiem dla UEP to poprawa o dwa miejsca i pierwszy raz, kiedy otwiera ten prestiżowy ranking. To efekt konsekwentnego poprawiania i unowocześniania  jakości oferty edukacyjnej i naukowo-badawczej. W klasyfikacji ogólnej, bez podziału na typy szkół, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zajmuje 13. miejsce. To awans o cztery pozycje względem ubiegłego roku.

To, za co najbardziej docenili autorzy rankingu, to wysoka pozycja absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na rynku pracy, preferencje pracodawców, którzy bardzo często wskazują naszą uczelnię, jako tę, z której poszukują kandydatów do pracy oraz potencjał naukowy uniwersytetu.

Ranking Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" to najbardziej prestiżowe i opiniotwórcze zestawienie tego typu w Polsce. 90 uczelni akademickich jest ocenianych w kategoriach: prestiż akademicki, absolwenci na rynku pracy, opinia kadry, preferencje pracodawców, ekonomiczne losy absolwentów, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, innowacyjność i umiędzynarodowienie. (Źródło: rzecznik prasowy UEP )   


Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner



Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem