Mariusz Szymyślik

Mariusz Szymyślik od 2011 roku jest prezesem zarządu i jednocześnie redaktorem naczelnym Polskiego Radia Rozgłośni Regionalnej w Poznaniu Radia Merkury SA. Z poznańską rozgłośnią red. Mariusz Szymyślik związany jest od prawie 16 lat. Zaczynał swoją karierę w mediach jako dziennikarz ekonomiczny, był kierownikiem projektów pozyskiwania zewnętrznego finansowania programu radiowego, pracował jako wydawca programów publicystycznych, był też pełnomocnikiem zarządu do spraw strategii i reorganizacji spółki oraz zarządzał marką MC Radio. Kariera zawodowa Mariusza Szymyślika nie jest jednak związana wyłącznie z radiem. Przez cztery lata był on producentem zewnętrznym magazynu ekonomicznego dla poznańskiej Telewizji WTK, publikował artykuły w polskiej edycji dziennika The Wall Street Journal i w miesięczniku Nowe Życie Gospodarcze, a także prowadził zajęcia dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej.

Wśród wielu nagród i wyróżnień przyznanych red. Mariuszowi Szymyślikowi za pracę dziennikarską są między innymi: nagroda „Ostrego Pióra” Bussines Centre Club, pierwsza nagroda w konkursie Ministra Sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej, nagroda „Filar Wielkopolskiego Biznesu” przyznana przez Wielkopolski Klub Kapitału, nagrody Narodowego Banku Polskiego, nagrody wielkopolskich władz wojewódzkich oraz Srebrny Medal „Labor Omnia Vincit” przyznany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.
 
Mariusz Szymyślik z wykształcenia jest ekonomistą specjalizującym się w tematyce rynków spożywczych. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University w Atlancie, USA; Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Akademii Rolniczej w Poznaniu. Posiada towarową licencję maklerską.

Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner

drukuj
powrót