Lena Bretes-Dorożala - menedżerka telewizyjna

Lena Bretes-Dorożała pracę w mediach rozpoczęła w 1991 roku, w Polskim Radiu "Merkury", będąc jeszcze studentką nauk politycznych i dziennikarstwa w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie Lena Bretes-Dorożała pracowała jako dziennikarka, wydawca, sekretarz redakcji i redaktor naczelny w poznańskim oddziale Radia Zet, które następnie zmieniło nazwę na radio RMI FM. Lena Bretes-Dorożała pracę magisterską na temat : „Międzynarodowych kodeksów etyki dziennikarskiej” obroniła – jak przystało na radiowca - po swoim radiowym dyżurze od 5:00 do 11:00 serwisanta – przygotowującego i odczytującego na antenie dzienniki. Obrona odbyła się o godzinie 12:00, z sukcesem.

Do telewizji Lena Bretes-Dorożała trafiła, ponieważ żartobliwie obiecała swojemu koledze, że jak kiedyś zostanie dyrektorem telewizji, to będzie z nim pracowała. Ponieważ zwykła jest dotrzymywać danego słowa, więc porzuciła posadę redaktora naczelnego Radia RMI FM dla stanowiska kierownika programu informacyjnego w PTV ( obecnie TVP Poznań) – Teleskop.
 
Z Telewizją Polską Lena Bretes-Dorożała związała się od 1998 roku. W 2002 roku przeniosła się do Warszawy, aby powołać do życia TVP – 3 Regionalna i stworzyć nadawane co godzinę serwisy informacyjne z regionu, czyli serwisy oparte o twórczość dziennikarzy Oddziałów Terenowych TVP. I to dało początek TVP-Info. Była też wydawcą „Wiadomości” w TVP-1 i ich szefem. Do Poznania wróciła w 2009 roku na stanowisko Dyrektora TVP Poznań, którym jest do dziś. Od 1998 roku Lena Bretes-Dorożała pracuje także jako nauczycielka akademicka na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Przedruki tekstów tylko po uzyskania zgody redakcji EuroPartner

drukuj
powrót