Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Jadwiga Rotnicka

Jadwiga Rotnicka jest profesorką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracuje na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, od roku 1990 do roku 2007 nieprzerwanie radną Rady Miasta Poznania, od 2007 do 2011 r. senatorką VII kadencji, a od 2011 senatorką VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych w roku 2007 z listy Platformy Obywatelskiej została wybrana senatorem VII kadencji w okręgu poznańskim. Uzyskała 261 378 głosów. W Senacie jest członkiem następujących Komisji: Komisji Środowiska (do stycznia 2009: Rolnictwa i Ochrony Środowiska) oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Ponadto, jako zastępca członka, wchodzi też w skład delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Jest też członkiem senackiego Zespołu Wodnego, w którym pełni funkcję wiceprzewodniczącej i sekretarza.

Prof. Jadwiga Rotnicka oprócz pracy zawodowej działa w stowarzyszeniach charytatywnych, na rzecz dzieci niepełnosprawnych i w klubie „Rotary” Poznań "Starówka". Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego oraz honorowym członkiem Klubu BPW (Business and Professional Women Club). Czas wolny spędza w otoczeniu przyrody, jej pasją są podróże, poznawanie świata, ludzi i ich zwyczajów. Cechuje ją optymizm i tolerancja.

wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem