Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Jacek Silski – działacz gospodarczy i społeczny

Jacek Silski urodził się w 1951 roku w Poznaniu. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Obecnie pełni obowiązki Prezesa Zarządu Wielkopolskiego Związku Pracodawców. Jest znanym działaczem gospodarczym: Członkiem Rady Głównej Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Poznaniu, Prezesem Zarządu Wielkopolskiej Federacji Pracodawców oraz Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, Członkiem Rady Programowej TVP O/Poznań.

Jacek Silski zawodowo związany był i jest z branżą telewizji satelitarnej, jest udziałowcem spółek grupy COMSAT, producenta sprzętu satelitarnego. Jacek Silski wprowadził w kraju telewizję satelitarną na skalę masową w lutym 1989 r., natychmiast po starcie satelity ASTRA z serwisem dla telewizji SKY. Jest autorem likwidacji podatku akcyzowego od sprzętu satelitarnego w 1996 r. oraz twórcą zaakceptowanych przez parlament poprawek w ustawach dotyczących płatnej telewizji. Został uznany jako promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie telewizji, radia i Internetu szerokopasmowego.
 
Jacek Silski jako wiceprzewodniczący Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Poznaniu (WKDS), reprezentując stronę pracodawców, jest inicjatorem projektu „Ocena funkcjonowania urzędów i instytucji, mających istotne znaczenie dla rozwoju przedsiębiorczości w Wielkopolsce”, dokonywanej co roku na posiedzeniach WKDS.
 
Jest założycielem i prezesem honorowym Stowarzyszenia KRAV MAGA Polska, organizacji, która wdrożyła program walki wręcz w Wojsku Polskim, Jest żonaty, posiada dwie dorosłe córki, a Jego zainteresowania poza zawodowe to dalekie podróże, motocykle, sztuki walki, nurkowanie (nurek stopnia Master Scuba Diver), pilotowanie samolotów ultralekkich. Został odznaczony Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit”.

wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem