Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Adam Woropaj – wójt gminy Duszniki Wlkp…

Adam Woropaj, wójt gminy Duszniki jest absolwentem wyższej uczelni rolniczej, odbył też studia podyplomowa z zakresu inżynierii środowiska wiejskiego. Swoją funkcją wójta pełni od czerwca 1990 roku, wybierany w wyborach samorządowych na kolejne kadencje. Entuzjasta swojej pracy samorządowca, Adam Woropaj spowodował, że dzisiaj, współczesna gmina Duszniki to piękny i atrakcyjny fragment Wielkopolski. Nie wywołuje więc zdziwienia, że Adam Woropaj był obsypywany licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Posiada odznakę „Za zasługi w rozwoju Województwa Wielkopolskiego", w konkursach zdobywał tytuły „Nasz człowiek na Urzędzie” I994 r.; „Wielkopolski Wójt Roku" 1997 r., czy „Wielkopolski Wójt Roku 2003".

Dla gminy Duszniki zdobył też następujące wyróżnienia: „Superwójt Roku 2005", w kolejnych latach tytuły „Gmina Przyjazna Środowisku" i „Gmina Fair Play”, ponadto uzyskał I miejsce w rankingu „Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom” w kategorii: gminy do 15 tys. mieszkańców i „Organizacja wewnętrzna i jakość obsługi mieszkańców" także „Mecenas Polskiej Ekologii. Wywalczył także prestiżowy Certyfikat Najwyższej Jakości w Ochronie Środowiska – 2006 r. Najważniejsze osiągnięcia, to wprowadzenie w urzędzie systemu zarządzania jakością, potwierdzonego certyfikatem za zgodność z normą ISO 9001 oraz "Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji i Statuetki Gminy Fair Play” za 2005 i 2006 r. Wreszcie dla gminy Adam Woropaj zdobył wyjątkowy tytuł „HIT Wielkopolski 2006”.

Jaki wójt, taka gmina, można powiedzieć żartobliwie, ale w przypadku gminy Duszniki, to powiedzenie jest tylko potwierdzeniem faktu ponieważ Adam Woropaj, znakomicie zorganizowany, „żyjący” nawet najdrobniejszymi problemami gminy, takimi jak na przykład ostatnio wdrażany system zbierania odpadów, czyli słynna ustawa śmieciowa, zawsze dostępny dla mieszkańców gminy, uczynny i uśmiechnięty, jest wyjątkowym gospodarzem. Nigdy jednak nie mówi o gminie Duszniki „moja gmina”, ale zawsze powtarza „nasza gmina”. Gmina przyjazna dla swoich mieszkańców. Gratulujemy Dusznikom ich wójta!


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem