Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Lucjana Kuźnicka-Tylenda - Dama polskiej przedsiębiorczości…

Lucjana Kuźnicka–Tylenda jest prezesem zarządu i właścicielem TFP Sp. z o.o.- produkującej tekturę falistą i opakowania. Ukończyła Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Następnie Studium Podyplomowe - Organizacja i Zarządzanie Przedsiębiorstwem Przemysłowym na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej. Doświadczenie zawodowe zdobyła w trakcie pracy w Krotoszyńskim Przedsiębiorstwie Ceramiki Budowlanej oraz podczas 16 letniej pracy w biurze Projektów i Studiów Ceramiki Budowlanej „Cerprojekt” w Poznaniu. Praca ta dała Jej największe doświadczenie w koordynowaniu, planowaniu, kontaktach z klientami, a wizytowanie zakładów i porównanie poziomu rozwiązań technologicznych, organizacyjnych w całej Europie w stosunku do naszej rzeczywistości – lat 80 i 90 inspirowało ją do stosowania nowoczesnych rozwiązań projektowych i technologicznych w przyszłości.

W chwili przejęcia zarządu spółki TFP w 1993 roku, zgromadziła wokół siebie ludzi, którzy uwierzyli, że w Polsce też można produkować wyroby nieodbiegające jakością od zachodnich. Swoją wiedzę praktyczną uzupełnia uczestnictwem w wielu szkoleniach, seminariach i konferencjach branżowych oraz z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. TFP Sp. z o.o. powstała w 1988 roku, a od wiosny 1992 roku specjalizuje się w produkcji tektury falistej i opakowań. Udział firmy w rynku krajowym wynosi około 10 procent. Firma zatrudnia około 700 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych w Dziećmierowie, Babimoście oraz siostrzanej firmie TFP-Grafika w Śremie.

TFP oferuje: opakowania klapowe, wykrawane z tektury falistej i  litej oraz  druk fleksograficzny w jakości  HD FLEXO  i  druk offsetowy włącznie z drukiem DIRECT PRINT; POSM - standy ekspozycyjne, opakowania typu SRP, tekturę falistą  trzy i pięciowarstwową w arkuszach; projektowanie opakowań oraz doradztwo podczas realizacji projektów opakowań.  

Firma działa zgodnie z założeniami Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z normami ISO 9001 oraz ISO 14001. Posiada też certyfikat FSC. Odzwierciedleniem tych standardów są liczne nagrody i wyróżnienia przyznane firmie oraz jej produktom, między innymi: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu potwierdzona jedenastoma Diamentami, Przedsiębiorstwo Fair Play, Ambasador Polskiej Gospodarki BCC, Pakstar, Medal Europejski, Najlepszy Projekt Innowacyjny w kategorii ekologia, Najwyższa Jakość Quality International, Art of Packaging Professional, Certyfikat Firma Bliska Środowisku, Certyfikaty : „W trosce o Naturę 2006” i „Zgodnie z rytmem natury”. Prezes Lucjana Kuźnicka-Tylenda została również Finalistką Konkursu Ernst&Young Przedsiębiorca Roku 2010 oraz otrzymała nagrodę specjalną przyznaną przez Harvard Business Review.

TFP Sp. z o.o. prowadzi również działalność charytatywną. Warto podkreślić, iż w szczególny sposób stara się pomagać dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym. W związku z tym wspiera organizacje takie jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Kórnickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową KLAUDYNKA, Teatr za Jeden Uśmiech z Krakowa, Dom Dziecka w Kórniku-Bninie, Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej, Kluby Sportowe m.in.: KKS Kotwica Kórnik.

Za swoją działalność charytatywną firma jak i prezes Lucjana Kuźnicka –Tylenda była wielokrotnie nagradzana np. wyróżnieniem Przyjaciel Orkiestry WOŚP. W październiku 2013 roku uchwałą Rady Miejskiej w Kórniku Lucjana Kuźnicka –Tylenda otrzymała tytuł Zasłużony dla Miasta i Gminy Kórnik.

 


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem