Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Arkadiusz Bąk – Młody Pozytywista

W dniu 11 lutego 2015 roku grono Młodych Pozytywistów zauważonych przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego powiększył Arkadiusz Bąk ( ur. 1977 ) od 1 sierpnia 2014 roku podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, otrzymując z rąk prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego – dr Mariana Króla Dyplom Młodego Pozytywisty oraz Medal. Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim Arkadiusz Bąk jest absolwentem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a następnie kształcił się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziale Ekonomii Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach w zakresie Polityki Gospodarczej i Strategii Przedsiębiorstw.

Był żołnierzem i jako oficer Wojska Polskiego służył na stanowisku dowódcy plutonu dowodzenia, później jako Główny Specjalista ds. Teleinformatyki. W latach 2008-2011 kierował przedsiębiorstwem produkcyjnym w branży obróbki metali na terenie huty w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od 2011 roku był dyrektorem departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odpowiedzialnym m.in. za projekt budowy szerokopasmowego Internetu w regionie. Od listopada 2013 roku był Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Gospodarki, aby od 1 sierpnia 2014 roku objąć funkcję podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem