Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Przedsiębiorca, innowator, inwestor

Tomasz Nowaczyk, ur. 13.09.1951 w Rokietnicy, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, posiada tytuł inżyniera. W 1974 roku rozpoczął pracę zawodową na stanowisku Inspektora w dziale skupu produkcji zwierzęcej w Wojewódzkim Związku „Samopomoc Chłopska" w Szczecinie. Następnie pracował w kombinacie PGR Rybno Wielkie , na stanowisku kierownika fermy Trzody chlewnej. W 1980 roku zakończył pracę na fermie i rok później kupił gospodarstwo ogrodnicze w Rokietnicy o pow. 0,87 ha, w którym wraz z małżonką rozpoczął produkcję kwiatów i warzyw w tunelach foliowych. Po kilku letniej pracy w ogrodnictwie postanowił zmienić swoje zainteresowania i zając się poligrafią.

W latach 1984 - 1990 prowadził firmę poligraficzną- sitodrukową z produkcją galanterii papierniczej i pierwszych etykiet samoprzylepnych. Prawdziwy rozwój jego rodzinnej firmy rozpoczął się od możliwości zakupu w latach 90-tych wysoko wydajnych, rolowych maszyn poligraficznych .W roku 2001 Tomasz Nowaczyk założył nową firmę NATALII Sp. z o.o., której współwłaścicielami zostali jego żona, syn oraz córka. Założyciel firmy -Tomasz Nowaczyk- pełni funkcje Prezesa Zarządu do dnia dzisiejszego. Firma jest przedsiębiorstwem rodzinnym, oparta jest w 100 – procentach na kapitale polskim. Od początku działalności spółki Tomasz Nowaczyk wprowadzał najbardziej nowoczesne technologie, które skutecznie mogły konkurować z produktami zachodnimi z jego branży.

W 2002 roku Tomasz Nowaczyk wprowadził, jako druga firma w Europie produkcję etykiet IML (in mould labels) na roli. Etykiety te wgrzewane są w tworzywa podczas tworzenia opakowania w temperaturze powyżej 200 stopni Celsjusza. Nawet Niemieckie firmy, od których kupował surowiec ( a był to największy dostawca w Europie), były bardzo zdziwione, że w Polsce jest w ogóle ktoś, kto produkuje tego typu etykiety.

Stworzenie tej nowej technologii druku etykiet IML zajęło mu ok. 2 lat. W całej tej technologii najważniejszą a zarazem najtrudniejszą rzeczą było nabycie umiejętności sztancowania- a więc wykrawania tych etykiet, na pojedyncze sztuki oraz układanie ich w stos ze ściągniętymi ładunkami elektrostatycznymi w celu dalszej aplikacji. Proces ten odbywał się na prototypowej maszynie sztancującej starej generacji, zaprojektowanej przez niemieckiego inżyniera. Problemy te dały mi impuls na skonstruowanie takiej maszyny we własnym zakresie, ale ze znacznie nowocześniejszymi rozwiązaniami. Około roku 2009 Tomasz Nowaczyk zbudował pierwszą maszynę sztancującą, a dwa lata później złożył wniosek o zarejestrowanie wynalazku w Urzędzie Patentowym, urządzenia i sposobu sztancowania etykiet.

W roku 2003 Tomasz Nowaczyk otrzymał tytuł Managera Wielkopolskiej Jakości za doskonalenie wzorców regionalnej kultury jakości. W tym samym roku wprowadził w firmie system zarządzania jakością ISO 9001:2008. W kolejnych latach, czyli w roku 2005, 2006 i 2007 jego firma została |”Gazelą Biznesu”. Firma Natalii Sp. z o. o., czynnie wspiera sport oraz rozwój klubu Lech Poznań i jest partnerem jego stowarzyszenia.

Firma Natalii Sp. z o.o. jest jedną z największych i najnowocześniejszych drukarni wąskowstęgowych w Polsce. Konkuruje z firmami na zachodzie Europy oraz z firmami zachodnimi w Polsce. Obsługuje takie branże jak produkcja: spożywcza, kosmetyczna, chemia gospodarcza, farmacja, alkohole i inne.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem