Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Rafał Nowak – artysta rzeźbiarz…

Rafał Nowak – artysta rzeźbiarz, urodził się w 1974 roku w Poznaniu. Studiował na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych gdzie w roku 2000 uzyskał dyplom ukończenia studiów z wyróżnieniem, w pracowni rzeźby prof. zw. Józefa Kopczyńskiego. Rafał Nowak swoje pracę wystawiał na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju w Poznaniu, oraz między innymi we Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni, Orońsku, ale także prace te prezentował zagranicą, na przykład w Austrii, Kanadzie, Niemczech i Francji.

Rafał Nowak był wielokrotnie nagradzany. Wśród nagród posiada on m.in.: nagrodę artystyczną Miasta Poznania. Rafał Nowak w swoim dorobku ma wiele dużych realizacji w przestrzeni publicznej, do których należy m.in.: Fontanna „Marsa” na Starym Rynku w Poznaniu, Fontanna „Wolności” na placu Wolności w Poznaniu, oraz ostatnio rzeźba Ignacego Jana Paderewskiego w formie pomnika, ustawionym przed aula Akademii Muzycznej w Poznaniu. (Na zdjęciu jedna z prac Rafała Nowaka – studium głowy, Foto archiwum ).


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem