Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Michał Henryk Umbreit prof. dr hab. n. farm.

Profesor dr hab., n. farm, Michał Henryk Umbreit urodził się 2 października 1939 roku w Łowiczu. Jest absolwentem wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Poznaniu, w której studiował w latach 1960 -1965. W roku 1973 Michał Henryk Umbreit obronił prace doktorską, W 1984 roku habilitował się, a w roku 2011 otrzymał nominację Prezydenta RP na stanowisko profesora nauk farmaceutycznych. Do czasu przejścia na emeryturę w roku 2009 pełnił funkcję profesora nadzwyczajnego w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Profesor Michał Henryk Umbreit przez całe swoje naukowe życie związany był z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu ( lata 1969-1986 i 1991 – 2009 z przerwą na pracę w Université de Constantine (Algeria) 1986 – 1991). Obecnie profesor Michał Henryk Umbreit pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie, Instytut Nauk o Zdrowiu, w ktorej jest założycielem i dyrektorem Instytutu Nauk o Zdrowiu, oraz profesorem w PWSZ.

Profesor Michał Henryk Umbreit jest członkiem wielu organizacji naukowych krajowych i zagranicznych. Posiada wiele odznaczeń państwowych i regionalnych oraz zawodowych. Między innymi posiada Srebrny Medal „Labor Omnia Vincit” nadawany przez Towarzytwo im. Hipolita Cegielskiego.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem