Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Marzena Wodzińska – działaczka samorządowa…

 Marzena Wodzińska z pochodzenia Kaliszanka, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu gdzie studiowała marketing i zarządzanie ze specjalizacją w zakresie finansów i rachunkowości, a studia podyplomowe odbyła z zakresu psychologii w biznesie. Marszałek Marzena Wodzińska jest ekspertem w zakresie ekonomii, prawa finansowego oraz rachunkowości, z 25 letnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie bankowości. Pracę zawodową Marzena Wodzińska rozpoczęła w Narodowym Banku Polskim. Następnie objęła stanowisko dyrektora ostrowskiego oddziału jednego z największych banków w Polsce, z powodzeniem profesjonalnie realizująca w tej placówce nowoczesne formy zarządzania oraz programy finansowe przyjazne klientom. Obecnie Marzena Wodzińska pełni obowiązki członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Urzędzie Marszałkowskim.

W wyniku wykonywanego zawodu, pełnionych funkcji oraz obszarów zainteresowań i zdobytej wiedzy na temat: księgowości, finansów publicznych, finansów przedsiębiorstw, projektów inwestycyjnych, prawa bankowego, wekslowego, gospodarczego i cywilnego, zarządzania, psychologii oraz ubezpieczeń Marzena Wodzińska otrzymała wiele naród i wyróżnień za realizację powierzanych jej zadań.

Marszałek Marzena Wodzińska jest osobą aktywną i efektywną społecznie, jest wrażliwa na ludzką niedolę i potrzeby innych; a jej pasją jest udzielanie pomocy drugiemu człowiekowi. Wśród wielu zajęć znajduje czas na spotkania z młodzieżą szkolną z liceów i szkół zawodowych, podczas których pogłębia wiedzę młodzieży, tłumaczy tajniki ekonomii oraz bankowości. Marzena Wodzińska współpracuje ze stowarzyszeniem, które działa na rzecz szeroko rozumianego środowiska technicznego poprzez prowadzenie najwyższej jakości szkoleń doskonalących wiedzę i praktyczne umiejętności pracowników sektora gospodarczego i osób fizycznych. Jest członkinią zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego drugiego co do wielkości w Wielkopolsce. W wolnych chwilach uprawia turystykę pieszą; pielęgnuje ogród i tworzy aranżacje roślinne; ciekawa piękna innych zakątków kuli ziemskiej i kultur innych narodów - zwiedza świat.

W pracy na stanowisku członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska nadzoruje i kieruje wieloma ważnymi dziedzinami z zakresu edukacji i nauki, pracuje też w wielu komisjach w Urzędzie Marszałkowskim.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem