Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Jerzy Lechnowski – burmistrz …

Jerzy Lechnerowski mgr inż., ur. 13 maja 1951 r. w Kórniku. Absolwent Politechniki Poznańskiej. W latach 1974 – 1978 jako konstruktor pracował w Fabryce Samochodów Rolniczych „Tarpan”. W latach 1978 – 1989 był głównym specjalistą do spraw mechanizacji w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych w Kórniku, natomiast w latach 1989 – 1990 - był zastępcą kierownika do spraw transportu Przedsiębiorstwo Zagraniczne „Euro-Astar”. W latach 1990 – 1998 - Jerzy Lechnerowski pełnił funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik, był radnym Miasta i Gminy Kórnik. W latach 1998 – 2002 Jerzy Lechnerowski był członkiem Zarządu Powiatu Poznańskiego, radnym Powiatu Poznańskiego.

Od roku 2002 Jerzy Lechnerowski z wyboru jest Burmistrzem Miasta i Gminy Kórnik. Jerzy Lechnerowski posiada liczne odznaczenia i wyróżnienia, m. in Medal „Zasłużony dla rozwoju Województwa Wielkopolskiego”; Odznakę „Za zasługi dla Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”; Statuetkę „Budowniczy Polskiego Sportu”; Certyfikat „Burmistrz Najwyższej Jakości”; Dyplom „Missio Reconciliationis” („Misja Pojednania”).

W dniu 28 kwietnia 2016 roku Jerzy Lechnerowski otrzymał Godność Lidera Pracy Organicznej i Statuetke Honorowego Hipolita, wyróżnienia przyznane Mu przez Kapitułę Honorowego Hipolita działająca w ramach Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem