Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Renata Borowska-Juszczyńska – dyrektor teatru...

Renata Borowska-Juszczyńska od 12 lipca 2012 roku dyrektor naczelna Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a poprzednio zastępczyni dyrektora do spraw artystycznych tego teatru. Renata Borowska-Juszczyńska jest współzałożycielką i prezeską zarządu Fundacji Nuova, która zajmowała się organizacją wydarzeń artystycznych, między innymi Festiwalu Wiosny, corocznie prezentującego świeże i intrygujące interpretacje „Święta Wiosny” Igora Strawińskiego, oraz cyklu muzycznego Poznań Live. Renata Borowska-Juszczyńska od 2010 roku jest dyrektorem Festiwalu Wiosny. Wcześniej była wiceprezeską Fundacji Festiwalu Teatralnego MALTA, z którą przez wiele lat współpracowała, między innymi jako Koordynatorka prac Fundacji oraz produkcji M.F.T. MALTA.

W latach 1997 – 2003 Renata Borowska-Juszczyńska związana była z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W tym czasie współtworzyła Polską Prezentację Artystyczną na EXPO w Hanowerze oraz organizowała promocję Konkursów im. H. Wieniawskiego na targach MIDEM CLASSIC w Cannes, a w latach 2002 - 2003 pełniła funkcję Dyrektora Biura Zarządu. Do jej wcześniejszych doświadczeń zawodowych należy między innymi praca w Telewizji Polskiej S.A, współpraca z Kwartalnikiem Kulturalnym OPCJE, Festiwalem Dialogu IV Kultur w Łodzi, a także współpraca przy organizacji pierwszego Festiwalu New Classic Form Europe w Łodzi.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem