Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Jędrzej Solarski – wice-prezydent m. Poznania

Jędrzej Solarski, zastępcy Prezydenta Miasta Poznania, jest prawnikiem. W 1998 roku Jędrzej Solarski ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach, w roku 1998 rozpoczął pracę zawodową w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Następnie w roku 2002 objął funkcję dyrektora wydziału spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. W Urzędzie Miasta Poznania Jędrzej Solarski pracuje od października 2003 roku, na początku w Wydziale Organizacyjnym, następnie jako zastępca dyrektora, wreszcie - po kilkumiesięcznym okresie pełnienia obowiązków - jako dyrektor tego Wydziału. Jędrzej Solarski jest członkiem rad nadzorczych. Między innymi od 2014 roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Poznańskich Inwestycji Miejskich sp. z o.o.

Mimo kariery w administracji miejskiej, Jędrzej Solarski. sam absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy, nie utracił kontaktu z nauką. W latach 1999 - 2000 był wykładowcą z zakresu reformy administracji publicznej na Uniwersytecie Ludowym w Poznaniu. Sam także stale podnosząc własne kwalifikacje, Jędrzej Solarski uczestniczył w wielu szkoleniach w kraju i zagranicą, między innymi z zakresu funkcjonowania centrów zarządzania kryzysowego, oraz ratownictwa. Jędrzej Solarski ukończył też liczne kursy z zakresu zarządzania, informacji publicznej, kontroli zarządczej oraz HR.

Jędrzej Solarski, jako zastępca Prezydenta Miasta Poznania nadzoruje wiele ważnych obszarów administracyjnych, między innymi Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów; Biuro Poznań Kontakt; Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa; Wydział Kultury; Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych; Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu i inne.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem