Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Marlena Maląg - Wicewojewoda Wielkopolski…

Marlena Maląg urodzona w Ostrowie Wielkopolskim. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zarządzania instytucjami oświatowymi na studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej.

Od początku kariery zawodowej Marlena Maląg jest związana z oświatą. W latach 1999-2002 pełniła funkcję dyrektora Gimnazjum nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim a następnie przez 9 lat była dyrektorem ostrowskiego Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej. Zdobyte podczas pracy w placówkach edukacyjnych doświadczenie wykorzystała na stanowisku naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Marlena Maląg trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie „Samorządowy Lider Edukacji”. Inicjowała uspołecznienie zarządzania oświatą w Ostrowie Wielkopolskim, zarządzała unijnymi projektami oświatowymi (m.in. „Szkoły nowych możliwości”, „Od dziś pracuję na swój sukces”) oraz programem „Ostrów miastem aktywnych obywateli”, skierowanym do ostrowskich organizacji pozarządowych. Zajmowała się wdrożeniem Ostrowskiej Karty Dużej Rodziny oraz programu mieszkaniowego. Jest autorką wielu projektów edukacyjnych, m.in. „Matematyka jest wszędzie”, „Matematyki odsłon kilka”, „Polubić matematykę”, „ E- tornister” i profilaktycznych, takich jak „Zdrowie dla Ostrowa- 2012-2022…”.

Od 2012 do 2014 roku Marlena Maląg była zastępcą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, odpowiedzialnym za sprawy społeczne, obywatelskie, oświatowe, zdrowie oraz kulturę. W 2015 została wicestarostą ostrowskim. W latach 2006-2016 radna Rady Powiatu Ostrowskiego reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

11 stycznia 2016 r. Premier Beata Szydło na wniosek wojewody wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmanna powołała Marlenę Maląg na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

Wicewojewoda Wielkopolski
bezpośrednio nadzoruje oraz określa kierunki pracy i zadań dla:

Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa
Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia;
Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców;
Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu;
Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Wielkopolskim;
Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu.

Wicewojewoda Wielkopolski sprawuje ponadto
bezpośredni nadzór nad działalnością:

Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii;
Wielkopolskiego Kuratora Oświaty;
Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego;
Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej;
Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego;
Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa;
Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Wicewojewoda kreuje politykę prorodzinną w województwie wielkopolskim, jest przewodniczącą Rady Rodziny powołanej przez Wojewodę Wielkopolskiego 1 czerwca 2016 roku, inicjatorką konkursu adresowanego do gmin i powiatów Wielkopolski „ Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie”.

Drogowskazem w pracy Marleny Maląg -Wicewojewody Wielkopolskiego, są słowa Świętego Papieża Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali…”


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem