Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Agnieszka Pachciarz - działaczka państwowa...

Agnieszka Pachciarz , ur. 6 lutego 1973 w Jarocinie – polska prawniczka, radca prawny. Agnieszka Pachciarz ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie, następnie studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.W 2004 roku uzyskała uprawnienia radcy prawnego, współpracowała z organizacjami samorządu lekarskiego i instytucjami administracji zdrowotnej. Od 2005 zarządzała jednostkami służby zdrowia w Słupcy i Pleszewie.

6 marca 2012 została roku Agnieszka Pachciarz powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie Donalda Tuska. 27 czerwca tego samego roku objęła urząd prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, zastępując Jacka Paszkiewicza. Na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza 19 grudnia 2013 roku została odwołana z tego stanowiska].Od 1 marca 2014 roku do 8 lutego 2015 roku była prezesem spółki kapitałowej Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej, należącej do Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a 27 lutego 2014 weszła w skład rady nadzorczej spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, powołanej przez Radę Miasta Poznania..W styczniu 2015 została zastępcą prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Obecnie Agnieszka Pachciarz jest dyrektorem Oddziału Wielkopolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.  


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem