Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Krzysztof Urbaniak - naukowiec i biznesman...

Krzysztof Urbaniak - urodzony w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ukończył III Liceum Ogólnokształcące. Prawnik, politolog i ekonomista. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest doktorem nauk humanistycznych oraz radcą prawnym. Członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Posiada bogate doświadczenie w sferze biznesu. Od ponad 20 lat pełni funkcje zarządcze i nadzorcze we władzach spółek kapitałowych. Posiada również bogate doświadczenie w pracy w administracji centralnej, m.in. brał udział w przygotowaniu reformy administracyjnej państwa w latach 1998-1999.

Od 2012 roku Krzysztof Urbaniak jest członkiem zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., a od 2018 roku Prezes Zarządu. Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej był długoletnim wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2013 roku członek Rady Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a w latach 2013-2017 jej przewodniczący. Z zamiłowania żeglarz i alpinista. W latach młodzieńczych uczestnik rejsów oceanicznych i wypraw w najwyższe góry świata, w tym w Himalaje i Andy. Bibliofil i kibic piłki nożnej. Szczęśliwy mąż i ojciec Antosia i Helenki. Żona Krzysztofa Urbaniaka - Monika jest radcą prawnym oraz profesorem prawa, pracownikiem naukowym w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
________________________

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., od ponad 15 lat, wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, szukające możliwości sfinansowania swoich biznesplanów. Pomagają zarówno tym, którzy chcą rozpocząć działalność jak i tym, którzy chcą ją rozwinąć. Cenią ludzi, którzy podjęli odważną decyzję o samozatrudnieniu, chcą tworzyć nowe produkty i usługi, a tym samym wzbogacać rynek regionu. Beneficjenci chwalą firmę za rzetelne doradztwo oraz możliwość stałego kontaktu ze specjalistami. Przy ul. Piekary 19 w Poznaniu, gdzie znajduje się siedziba WARP można dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach pochodzących ze środków unijnych na start i rozwój firmy. 
 


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem