Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Andrzej Stelmach - naukowiec politolog...

Andrzej Stelmach – prof. dr hab. nauczyciel akademicki, naukowiec, badacz stosunków międzynarodowych, politolog jest Dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zanim osiągnął tę pozycję w polskiej nauce, Andrzej Stelmach ukończył z wyróżnieniem i Medalem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, studia magisterskie w zakresie politologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, uzyskał stopień doktora i doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Obecnie kieruje Zakładem Systemów Politycznych.

Profesor Andrzej Stelmach należy do Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Jest członkiem Zarządu Głównego i prezesem Oddziału Poznańskiego. Działa również w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk. Jest redaktorem naczelnym Środkowoeuropejskich Studiów Politycznych, wydawanych przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, oraz członkiem Rad Naukowych czasopism: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego „Acta Politica” wydawanych przez Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, „Naukowi praci. Naukowo-mietodicznij żurnal” wydawanych przez Czarnomorski Uniwersytet Państwowy im Petera Mogyły w Mikolajewie (Ukraina) oraz Refleksji wydawanych przez WNPiD UAM.

Profesor Andrzej Stelmach wypromował kilku doktorów i jest promotorem w kolejnych przewodach doktorskich. Był recenzentem w przewodach doktorskich i siedmiu przewodach habilitacyjnych. Jest oceniany przez studentów jako znakomity wykładowca, a przez naukowców-politologów, jako czołowa osobistość w tej dyscyplinie naukowej.  


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem