Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Tadeusz Łuczak – menadżer, przedsiębiorca...

Tadeusz Łuczak, twórca, współwłaściciel i prezes rodzinnej firmy A-LIMA-BIS w Środzie Wielkopolskiej. Absolwent Wydziału Technologii Rolno-Spożywczej WSR w Poznaniu (1971) oraz Studium Podyplomowego „Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem” na WSE Wrocław (1982). Zanim w 1989 r. zdecydował się na założenie Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ALIMA w Środzie Wlkp., pracował kolejno w: Zakładach Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Kotlinie (od stażysty do zastępcy dyrektora), w Wielkopolskich Zakładach Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Poznaniu (zastępca dyrektora), w Zakładach Spożywczych w Kościanie (dyrektor naczelny), w firmie Jorriel Fruit w Poznaniu (dyrektor) oraz w firmie Interkotlin w Kotlinie (dyrektor).

A-LIMA-BIS, zatrudniająca obecnie (łącznie z firmą-córką ALIMA MILK oraz ALIMA-PACK) 150 wysokokwalifikowanych pracowników i obsługująca 80 proc. mleczarń w Polsce oraz wiele farm bydła mlecznego, odegrała dużą rolę w transformacji krajowego mleczarstwa.  Obecnie A-LIMA-BIS tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzi Spółka ALIMA MILK z siedzibą w Złotowie oraz ALIMA PACK w Środzie Wlkp. Grupa ALIMA jako jedyna firma w Polsce dostarcza technikę i technologię niezbędną na wszystkich etapach pozyskiwania i przetwórstwa mleka. Dostarcza również urządzenia dla innych przemysłów. W oparciu o innowacyjne technologie odwróconej osmozy, nanofiltracji, ultrafiltracji, mikrofiltracji jest unikalnym partnerem dla różnych przemysłów zajmujących się oczyszczaniem, zagęszczaniem, rozdziałem surowców płynnych.

Podstawowe produkty Grupy ALIMA takie jak, maszyny rolnicze wytwarzane we własnej fabryce, proszki mleczne produkowane w dwóch zakładach, instalacje membranowe konstruowane również we własnym zakładzie trafiają na wszystkie kontynenty, do 36 państw Świata, co daje prawie 60% udział exportu w sprzedaży Grupy.  

 O ponad 30 latach niezwykle intensywnego rozwoju Grupy ALIMA świadczą imponujące efekty produkcyjno-sprzedażowe: 2 000 maszyn rolniczych, 230 instalacji i robotów udojowych, 14 000 schładzalników do mleka, 240 instalacji membranowych, 2 700 maszyn pakujących i 60 000 ton serwatki w proszku.

A-LIMA-BIS kierowana przez Prezesa Tadeusza Łuczaka była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za wysoką jakość swych produktów i usług oraz osiągane wyniki ekonomiczne - na szczeblu wielkopolskim, krajowym i międzynarodowym oraz na licznych targach i wystawach branżowych.  Prezes Tadeusz Łuczak, jako przedsiębiorca, został wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, między innymi: „Brązowym Krzyżem Zasługi:, Odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”, Odznaką „Wybitny Agroprzedsiębiorca Rzeczypospolitej Polskiej”, Wyróżnieniem „Lider Pracy Organicznej” oraz Medalem „Zasłużony dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej”.     
 


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem