Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Andrzej Ireneusz Nowakowski

Andrzej Ireneusz Nowakowski urodził się 2 maja 1951 roku w Łazie koło Żar (obecne województwo lubuskie). Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. W 1974 roku rozpoczął pracę w administracji państwowej w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble zawodowej kariery: od stażysty, poprzez dyrektora wydziału i dyrektora generalnego Urzędu. Za swoją pracę został odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 1997 roku, w wyniku postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie, otrzymał kategorię “A”.

Od stycznia 1999 roku Andrzej Ireneusz Nowakowski był członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Z dniem 22 października 2001 roku został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na urząd Wojewody Wielkopolskiego. Andrzej Nowakowski jest człowiekiem o rozległych zainteresowaniach. Jego hobby to kolekcjonowanie piór wiecznych, filatelistyka oraz książki. Tym ostatnim - zwłaszcza biografiom znanych ludzi oraz pamiętnikom, poświęca dużo wolnego czasu. W życiu kieruje się uczciwością, jest obowiązkowy i punktualny, cechuje go umiejętność chłodnej, pozbawionej emocji oceny zdarzeń.

Andrzej Nowakowski jest żonaty i ma dorosłego syna Michała. Żona - Henryka jest biegłym sądowym i uznanym grafologiem.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem