Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Jan Grabkowski - Starosta Poznański...

Jan Grabkowski karierę samorządową zaczął w 1990 roku zostając radnym i zastępcą wójta gminy Czerwonak. W 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu poznańskiego. W I kadencji był wicestarostą, a w listopadzie 2002 roku został Starostą Poznańskim. Jest współtwórcą i wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, będącego instytucją pośredniczącą w pozyskiwaniu milionowych dotacji unijnych dla samorządów.  Pełni funkcję wiceprezesa zarządu Związku Powiatów Polskich. Zasiada też w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Jan Grabkowski – Starosta Poznański - uratował przed upadkiem szpital w Puszczykowie, przekształcając go w nowoczesną lecznicę. Inwestuje w drogi, transport, edukację, bezpieczeństwo oraz w ochronę zdrowia. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami i nagrodami, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem Samorządowca 20-lecia czy statuetką Osobowości 30-lecia Wolności RP w kategorii samorząd.  


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem