Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Stefan Mikołajczak

Stefan Mikołajczak urodził się w dniu 26 października 1951 roku w Krzyżankach koło Gołańczy. Jest absolwentem Wydziału Rolnictwa Akademii Rolniczej w Poznaniu. Mieszka w Skokach wraz z żoną Marią i trzema córkami.

Przez 17 lat Stefan Mikołajczak zajmował kierownicze stanowisko w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Lechlinie. W latach osiemdziesiątych był radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej i członkiem jej prezydium. W latach 1988 –1990 pełnił funkcję wicewojewody poznańskiego, a przez następne osiem lat – dyrektora Wydziału Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W wyborach samorządowych w 1998 roku i w roku 2002 uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dwukrotnie osiągając jedne z najlepszych wyników w regionie. W obu kadencjach był wybrany przez Sejmik Marszałkiem Województwa. Znany ze swego zaangażowania w życiu społeczno – politycznym, kulturalnym i gospodarczym, przyczynił się nie tylko do rozwoju infrastruktury, wdrażania nowoczesnych technologii i modernizacji rolnictwa, ale i m.in. wspierania przedsiębiorczości we wszystkich dziedzinach gospodarki, przeciwdziałania bezrobociu i niwelowania dystansu rozwojowego miast i wsi regionu.

Czynnie uprawia sport. W przeszłości był między innymi członkiem kadry narodowej i uczestnikiem mistrzostw Europy w sportach obronnych. Stefan Mikołajczak jest autorem licznych publikacji z dziedziny rolniczej i samorządowej w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Zajmuje miejsce w Senacie Akademii Muzycznej w Poznaniu i prezydium Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa.

Jest pasjonatem i znawcą teatru, literatury historycznej, muzyki klasycznej i sportu. Wolne chwile poświęca rodzinie i zamiłowaniu do rekreacji rowerowej, pracy w ogrodzie, oraz pieszym wędrówkom.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem