Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Grażyna Kulczyk

Grażyna Kulczyk jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach prawniczych odbyła aplikację sędziowską i pracowała w Instytucie Prawa Cywilnego w macierzystej uczelni. Wkrótce po zamążpójściu podjęła decyzję o przerwaniu kariery zawodowej uznając, że w tym nowym okresie jej życia najważniejsza jest rodzina i dzieci. Kiedy mogła już powrócić do aktywnej działalności zawodowej z rozmachem rozpoczęła karierę przedsiębiorcy.

Pani Grażyna Kulczyk w swojej pracy łączy dwa żywioły: biznes i sztukę. Najpierw kierowała siecią dealerów Volkswagena. Zasłynęła wtedy z niestandardowych i odważnych pomysłów marketingowych. W jednym z pierwszych w Poznaniu, ekskluzywnym salonie samochodowym stworzyła galerię sztuk współczesnych. W następnym okresie zarządzała firmą, która importowała rowery z Chin i stała się jednym z największych importerów tych pojazdów w Polsce. Przez cały czas pozostawała jednak wierna swoim pasjom kulturalnym: sponsorowała wystawy, wydawnictwa i teatry.

Pomnikiem aktywności Pani Grażyna Kulczyk jest otwarte 5 listopada 2003 roku Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W dwa lata po otwarciu Centrum uznane zostało za najlepsze w swojej kategorii centrum handlowe świata. Będący dumą Poznaniaków obiekt stał się nie tylko ikoną polskiej architektury, ale prawdziwym ośrodkiem promieniującego na cały kraj i region, życia kulturalnego.

Dokumentacją tej aktywności są coroczne raporty prowadzonej przez Panią Grażynę Kulczyk Foundation. Znajdują się w nich informacje o setkach wydarzeń artystycznych: wernisażach, koncertach, pokazach czy spektaklach, które powstały z inicjatywy bądź przy współpracy Fundacji.

Centrum nieustannie się rozwija. Aktualnie trwają prace przy budowie II etapu Starego Browaru. Po ich zakończeniu powierzchnia centrum ulegnie podwojeniu. Pojawią się nowe formy aktywności między innymi Multipleks kinowy oraz hotel.

Pani Grażyna Kulczyk zachowuje ciągłą pasję twórczego działania i w tym działaniu odnosi wiele sukcesów. Jej szczególnym zainteresowaniem cieszy się malarstwo współczesne, opera oraz architektura wnętrz. W swoich działaniach jest wspierana przez dzieci: córkę Dominikę - absolwentkę sinologii i politologii, dziś PR Manager Starego Browaru, także syna Sebastiana - absolwenta zarządzania i marketingu, który idąc w ślady rodziców już prowadzi własną agencję interaktywną.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem