Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Bartłomiej Gruszka

Bartłomiej Gruszka,, lek. med. – chirurg specjalista urolog, urodził się w Poznaniu 21 listopada 1957 roku. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (1977 – 1983) a w latach 1987 – 1990 zdobył specjalizacje z zakresu chirurgii ogólnej i urologii. W latach 1999 – 2000 dr Bartłomiej Gruszka ukończył Studium Podyplomowe Zarządzania w Służbie Zdrowia., a w roku 2004 – uzyskał Certyfikat Zarządzania Opieką Zdrowotną - Restrukturyzacją Szpitali. Bartłomiej Gruszka staż podyplomowy odbywał w Szpitalu im. J. Strusia w latach1983 – 1984, gdzie był młodszym asystentem, asystentem i starszym asystentem na oddziale urologicznym. W roku 1995 powołany został na stanowisko dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej Poznań – Stare Miasto.

Dr Bartłomiej Gruszka jest wiceprezesem i jednym ze współzałożycieli, Wielkopolskiego Związku Zakładów Opieki Zdrowotnej – Organizacji Pracodawców. Jest też członkiem Rady Naczelnej Federacji Związku Pracodawców Zakładów Opieki Zdrowotnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Znany jest jako zdecydowany entuzjasta i propagator wielkopolskiej tradycji pracy organicznej. Dzięki jego inicjatywie i osobistym staraniom w Szpitalu im. Józefa Strusia utworzono w roku 2001 Oddział Opieki Długoterminowej, a w roku 2002 pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, przekształcony następnie w Oddział Kardiologiczny.

Za swój sukces zawodowy uważa pozyskanie dla Poznania i całego Regionu najnowocześniejszego w Wielkopolsce tomografu komputerowego umożliwiającego wszechstronne diagnozowanie pacjentów.

W życiu prywatnym, poza medycyną i jej postępem dr Bartłomiej Gruszka interesuje się historią – ze szczególnym uwzględnieniem fortyfikacji obronnych miast polskich, jest też wielkim miłośnikiem muzyki – począwszy od klasycznej, poprzez jazz, aż do rocka. W czasach gimnazjalnych i studenckich sam angażował się muzycznie, śpiewał w „Poznańskich Słowikach” Stefana Stuligrosza, oraz w chórach V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej i Akademii Medycznej w Poznaniu.

Dr Bartłomiej Gruszka jest żonaty i ma dwoje dzieci. Żona, Krystyna – jest technikiem farmacji, córka Agnieszka – jest studentką II roku Hydrobiologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a syn, Piotr – uczniem I klasy Liceum Ogólnokształcącego.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem