Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Piotr Florek
Wojewoda Wielkopolski

Piotr Florek (53 l) swoją praktykę zawodową zdobywał w wielu firmach. Pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Przez wiele lat pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Poznaniu. Był także prezesem zarządu Geomap Sp. z.o.o. Ma długoletnie doświadczenie z zakresu obsługi procesu inwestycyjnego, wycen nieruchomości i majątku przedsiębiorstw, a także wykupu gruntów pod inwestycje.

Z wykształcenia magister inżynier geodezji i budownictwa, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Poznańskiej. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ponadto legitymuje się zdanym egzaminem dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

W latach 2006-2007 zasiadał w Radzie Miasta Konina. Był radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w kadencji 1998-2002. Jest członkiem Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Z dniem 28 listopada 2007 roku prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał Piotra Florka na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

17 grudnia 2008 roku, podczas finałowej gali VII Edycji programu "Najwyższa Jakość 2008" Wojewoda Piotr Florek odebrał wyróżnienie indywidualne w kategorii administracji publicznej - "Menadżera Najwyższej Jakości 2008" za "zorganizowane sprawnej pracy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i najwyższą jakość załatwiania spraw obywatelskich".

Piotr Florek jest żonaty, jest szczęśliwym ojcem dwóch córek.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem