Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Izabela Klimaszewska

Izabela Klimaszewska mgr inż. architekt jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 1984 – 1985 odbyła studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w zakresie specjalizacji „budownictwo mieszkaniowe”. Uzyskała też uprawnienia do projektowania w obiektach zabytkowych. Praktykę budowlaną Izabela Klimaszewska odbyła w Przedsiębiorstwie Budowlanym Przemysłu Węglowego z siedzibą w Katowicach jako inżynier budowy zespołu mieszkaniowego dla kopalni Staszic w Giszowcu. W latach 1972 – 1993 pracowała w firmie Inwestprojekt Poznań jako projektant, później jako kierownik pracowni projektowej. Od 1993 roku prowadzi wraz arch. Tadeuszem Biedakiem Pracownię Architektoniczno-Budowlaną Klimaszewska & Biedak.

Izabela Klimaszewska jest współautorką (wraz z arch. T. Biedakiem) wielu projektów architektoniczno-budowlanych budynków mieszkalnych, rezydencji, banków, obiektów biurowo-handlowych, oświatowych i obiektów sakralnych - z pełną obsługą prawną, geodezyjną i geologiczną.

W latach 1990 – 1994 Izabela Klimaszewska była radną w radzie miejskiej miasta Poznania i aktywnie przewodniczyła w Komisji Zagospodarowania Przestrzennego tej Rady.

W tym samym okresie była też członkiem Komisji artystycznej przy Prezydencie miasta Poznania.

W uznaniu jej działalności, za sprawne przeprowadzenie inwestycji projektowania i realizacji kościoła w Gnieźnie Izabela Klimaszewska została odznaczona medalem „Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej”. W latach 1988 – 1991 była członkiem Prezydium Zarządu Głównego SARP, a w 2006 roku została wybrana do Krajowej Rady Izby Architektów. Od czerwca 2008 roku jest w tej Radzie wiceprezesem d.s. informacji. Od czerwca 2006 r. jest aktywnym członkiem Rady Wielkopolskiej Izby Budownictwa.

W 2008 roku Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak na wniosek Wielkopolskiej Izby Budownictwa powołał Izabelę Klimaszewską w skład wojewódzkiej komisji urbanistyczno-architektonicznej – organu doradczego w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego Województwa Wielkopolskiego.

Izabela Klimaszewska jest członkiem Loży Patronów przy Teatrze Nowym w Poznaniu, jest też członkiem Lions Clubs International i założycielem Lions Clubu Pro Futuro w Poznaniu (1994 r.) zajmującego się działalnością charytatywną. Podczas targów BUDMA 2008 Izabela Klimaszewska została wyróżniona odznaką „Za zasługi dla budownictwa”.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem