Wydanie nr: 4 (207) LIPIEC 2022
ISSN 1643-0883 | RPR 1392
Pomnik Paderewskiego

Uniwersytet im.Adama Mickiewicza

Gmina KleczewNatalii Drukarnia Etykiej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowe w KleczewieJAWI

"Ludzie naszych czasów" - Sylwetka Miesiąca | Lipiec 2022 roku

Na stronie tej przedstawiamy Państwu, naszym Czytelnikom sylwetki osób, które swoją działalnością i dotychczasowymi osiągnięciami wpisują się na honorową listę współczesnych Europejczyków rozumiejących wyzwania, jakie przed nami wszystkimi stawia dokonująca się transformacja gospodarcza, cywilizacyjna i kulturowa Polski, Europy i świata.

Oto oni:

Apolonia Krystyna Wojciechowska
Dyrektor Generalny Poznańskiej Palarni Kawy Astra Sp. z o.o.

Kariera zawodowa Apolonii Krystyny Wojciechowskiej to ciągłe pasmo tworzenia. Dyplom Poznańskiej Szkoły Rolniczej i zdobyta wiedza oraz doświadczenia z pierwszego okresu pracy w WPHS jako ekonomisty dały możliwość do szerokiego spojrzenia na praktyczne aspekty zarządzania przedsiębiorstwem. Na efekty solidnego, wiarygodnego kierowania zespołami ludzi nie trzeba było długo czekać.

W 1973 roku ówczesny Zarząd WPHS powierzył Apolonii Wojciechowskiej samodzielne zbudowanie od podstaw zupełnie nowego przedsiębiorstwa w Poznaniu, czwartego w Polsce zakładu prażenia i pakowania kawy.

Było to nowatorskie przedsięwzięcie oparte na zupełnie nowych nieznanych nikomu technologiach i rozwiązaniach techniczno - organizacyjnych. To był początek sukcesu dzisiejszej Astry. Upór Apolonii Wojciechowskiej w zdobywaniu już wtedy europejskich rozwiązań i tworzeniu kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa tworzył podwaliny do budowania firmy na miarę XXI wieku.

Dziś upór, wytrwałość, wiedza i wyjątkowe umiejętności menażerskie Apolonii Wojciechowskiej to firma Astra. To osobisty sukces lidera, który swoją pasję do kawy i do tego, co tworzy przelał na swój zespół pracowników i firmę.

Palarnia Astra przetrwała wszystkie społeczno-gospodarcze burze dziejowe. Z zakładu palenia kawy powstała prywatna firma spółka z o.o., która jest nowoczesnym przedsiębiorstwem przerobu kawy i herbaty, całkowicie niezależnym z własnym polskim kapitałem bez długów i obciążeń.

Pozycja Astry to odwaga Apolonii Wojciechowskiej w podejmowania ryzyka. Od 1991 roku mamy więc pierwszą polską kawę niskodrażniącą Astra, herbatę życia Rooibos i herbaty afrykańskie.

Od początku działalności Apolonia Wojciechowska utożsamiała firmę Astra z tym, co najważniejsze w biznesie: solidnością, efektywną pracę, uczciwością i etyką w działaniu.

Nie bez przyczyny więc spośród wielu zaszczytnych tytułów są i te z których Apolonia Wojciechowska jest najbardziej dumna: w 1992 roku - nagroda I stopnia wraz z Zespołem Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej za wdrożenie unikalnej technologii produkcji kawy Astra, w roku 1996 medal AD PERPETUAM REI MEMORIAM, a w 2002 roku tytuł Lidera Pracy Organicznej.


wersja do druku


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem